Diğer Ürünler

Antifouling Ağ Boyası

Su bazlı antifouling’i ilk geliştiren Amerikan firması Flexabar konusunda 35 yıldır dünya  lideridir. Akuakültür ağlarına uygun flexgard yosunlanmayı önleyici boya yosunlanmaya, midyeye, sırçaya ve vediğer kabuklulara karşı ağ kafesinize düzenli oksijen girişini sağlar.

  •  Koşullara göre altı ay ile bir tam sezon arası etkili maliyet düşürücü işgücünden tasarruf
  • Düşük maliyet
  • Hızlı kuruma süresi
  • Flexgard yosunlanmayı önleyici boya isteğe göre su bazlı yada solvent bazlı olarak sunulmaktadır

Halatlar

2.5mm’den 140 mm çapa kadar 3,4,8,12,24 kol ve multistrand (braided) halatlar yerli ve yabancı marka ve PE, PP, Polysteel, Nylon hammadde seçenekleriyle stoğumuzda bulunmaktadır. Halat seçeneklerimiz arasında hem yurtiçi hem de yurtdışı üreticilerden sağlanan kaliteleri, sağlamlıkları, güvenilirlikleri, ve uygun fiyatlarıyla pazarda lider konuma gelmiş çeşitli marka halatları bulabilirsiniz. Hammaddelerine göre halatların sunduğu avantajlar ve halat seçimi ve kullanımı konusunda bazı pratik bilgiler şöyledir ; Polyproplene : Yüzer,düşük ağırlık ve su geçirmez olan halatların her kolu çift bükümlüdür. Düşük gerilme, aşınmaya dayanıklı,U.V. ışınlarına zayıf. Polysteel : Düzleştirilmiş elyaflardan, polyproplene ve polietilen karışımı halattır. Yüzen halatlar arasında en güçlülerinden olan, içten de dıştan da düşük sürtünmeli, kolay kullanım sağlayan ve U.V. ışınlarına dayanıklı. Nylon : Yüksek dirençli, mükemmel kalite 6-6.5, 8 ve 8.5 gr./denye saf naylon içerir.

Halat seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar

  • İşlevine en uygun halatın seçilmesi.
  • Uygun uzunluk ve çap ölçüleri.
  • Aşınmayı önlemek için gerdirmeden önce halatta oluşabilecek dolaşma ve düğümlenmelerin giderilmesi.
  • Halat kopma ağırlığı (Breaking strength)’nın beşte birinden fazla yük bindirilmemesi halatınızın ömrünü uzatır.
  • Halatın yere ve sert yüzeylere sürtünmesinin önlenmesi, bir şey kaldırılırken halatın keskin kenar ve yüzeylere direk temas etmemesi.

Ağ Kafes Dikim, Bakım ve Onarımı

Milas-Bodrum karayolundaki atölyemizde, modern ağ dikim makinelerimizle (Buraschi) her çeşit ağ kafes dikimi, bakım ve onarımını size zaman kazandıracak hız ve titizlikle yapmaktayız.

Open chat
1
💬 Yardıma İhtiyacım var
Merhaba 👋
Sana yardım edebilir miyiz?